Kolejny Mercedes GLC 250 Coupe na STAGE 1 w Mobile Coders.

CHIP-TUNING
Moc
211 KM -> 230 KM
Moment obrotowy
350 Nm -> 420 Nm

Model GLC Mercedesa jak pewnie wielu z Was wie jest następcą modelu GLK, który był ładnym SUVem, rozpoznawalnym jeszcze parę lat temu. Taki wiecie prawie G-klasse tzn. mocne jej akcenty i prawie pionowa przednia szyba tylko w mniejszym opakowaniu.

Dzisiaj praktycznie nie spotykany, jakoś się zgubił przy tej ogromnej ilości samochodów, które jeżdżą po naszych drogach. Nie mniej jednak Mercedes odświeżając ten model troszkę go złagodził liftem w 2012 r., a następnie wprowadził GLC, który od nowa został narysowany.

Zaraz po nim tj. w 2016 r pojawił się w ofercie GLC Coupe, który zdobył duże uznanie swoich klientów m.in. linią nadwozia. Bardzo dobrze się prezentuje i całkiem fajnie jeździ.
Można powiedzieć, że to prawie kopia X4 😉, która miała swój debiut w 2014 r.

Prezentowany egzemplarz jest w bardzo fajnym matowym lakierze, który na żywo sprawia, że auto wygląda na nieco większy niż jest w rzeczywistości.

Właściciel tego auta nie miał jeszcze okazji modyfikować swojego samochodu, więc z czystej ciekawości jak autko będzie się zachowywało po STAGE1, zwrócił się do nas z pytaniem czy podjedziemy i wykonamy taką operację. Oczywiście nasza odpowiedź nie mogła być inna, naturalnie zgodziliśmy się z miłą chęcią.

Po przyjeździe na miejsce omówiliśmy kwestie techniczne realizacji i przystąpiliśmy do pracy.

Autko posiada sterownik, dzięki któremu możliwe było wykonanie modyfikacji poprzez gniazdo diagnostyczne OBD, więc podłączyliśmy się i pobraliśmy program, który poleciał do naszych tunerów. A oni już wiedzą co z nim zrobić 😉.

Oczywiście ten silnik nie daje niestety spektakularnych przyrostów, raczej można powiedzieć subiektywne, aczkolwiek odczuwalne różnice momentu obrotowego.

Autko po aplikacji zmodyfikowanej mapy silnika jeździ lepiej, oczywiście jeśli ktoś nie spodziewa się przyśpieszeń klasy Coupe 😉.

Właścicielowi dziękujemy za zaufanie i życzymy szerokości 😉.

#MobileCoders #bmwkodowanie #chiptuningmercedes #chiptuning #X205 #GLC #GLCcoupe #engineremapping
Przeczytaj na