Praktyczne BMW F45 218d Active Tourer na modyfikacji w Mobile Coders :).

Chiptuning (przed === >>> po modyfikacji):
Moc
150 KM === >>> 190 KM
Moment obrotowy
320 Nm === >>> 400 Nm

BMW zszokowało zagorzałych fanów marki kilka lat temu, gdy ogłosiło wypuszczenie na rynek:

- pierwszego w swojej historii minivana,
- pierwszego auta przednionapędowego.

Chodziło oczywiście o BMW serii 2 Active Tourer (i przedłużona wersja Gran Tourer).
Co prawda auto bazuje technologicznie na samochodach MINI, które też są przednionapędowe, jednak mało kto spodziewałby się tego ruchu pod marką BMW.
A jednak był to strzał w dziesiątkę. Active Tourer'y charakteryzują się kompaktowymi rozmiarami na zewnątrz zachowując przy tym w środku sporo przestrzeni.
W dużej mierze jest to zasługa odpuszczenia tylnego napędu i ustawienia silnika wzdłużnie, przez co maska została skrócona, a miejsca w środku finalnie przybyło.

Podobną ścieżką podążyły aktualne modele X1 oraz X2, a także najnowsza jedynka o oznaczeniu F40.

Wysoka pozycja za kierownicą, komfortowy sposób wsiadania, łatwość manewrowania autem i jego ogólna praktyczność spowodowały, że zyskało ono wielu fanów nie wśród „purystów” marki, a wśród osób, które oczekiwały przede wszystkim powyższych zalet połączonych z jakością wykonania Premium, czy też ze świetnym prowadzeniem się. No i to się sprawdziło 😉.

Właściciel przedstawianego auta, pan Lesław, jest bardzo zadowolony ze swojego BMW i nie zamierza go, póki co zmieniać 😉.

Postanowił więc je nieco odświeżyć. Przeprowadziliśmy zatem modyfikację oprogramowania sterownika silnika i dodaliśmy nieco ducha jednostce napędowej 😊.

Silnik jaki znajduje się w tym egzemplarzu to oczywiście dwulitrowy diesel o oznaczeniu B47, który bardzo dobrze sprawuje się w takich pojazdach po Chiptuning'u.

Przy okazji diagnozy, przed modyfikacją wykryliśmy niegroźną usterkę jednej z sond, którą niedługo potem Pan Lesław usunął 😉.

Przy okazji zaktualizowaliśmy też mapę nawigacji do najnowszej dostępnej wersji, a także ustawiliśmy denerwujący system Start-Stop do pozycji domyślnie wyłączonej.

Dziękujemy serdecznie panu Lesławowi za zaufanie i pozdrawiamy serdecznie 😊.

#MobileCoders #BMWkodowanie #kodowanie #Chiptuning #BMW #ActiveTourer #GranTourer #F45 #F46 #218d #B47 #StartStop
Przeczytaj na