Nowy Mercedes-AMG CLA 35 4Matic Shooting Brake na modyfikacji w Mobile Coders :)

CHIP-TUNING silnika
Moc
306 KM -> 350 KM
Moment obrotowy
400 Nm -> 480 Nm

Nowy i niepozorny Mercedes AMG A35 swoimi seryjnymi osiągami dorównuje prawie starej „45-tce”.
Mamy tutaj na myśli tą z przed faceliftingu.
Dysponowała ona bowiem, mocą 360 KM.

Po modyfikacji "35tki" mamy już praktycznie to samo, a doznania z jazdy na pewno są o niebo lepsze.

Należy tutaj mocno podkreślić to co zawsze podkreślamy, a mianowicie, że seryjny program o tej samej mocy nigdy nie będzie dawał takiej samej radości z jazdy jak zmodyfikowany. Dlaczego?
Odpowiedz jest bardzo prosta.
Wystarczy wyjrzeć przez okno -środowisko.

Seryjna mapa zawsze ułożona jest tak, aby mieć daną moc w jak najmniejszym wąskim przedziale. Wszak chodzi o cenne miligramy CO2.
Modyfikacja programu rozkłada moc w całym zakresie użytecznych obrotów, przez co samochód jeździ zupełnie inaczej, oczywiście lepiej.

Czuć to od samego "dołu" do samej "góry".
Reakcja na pedał gazu zmienia się diametralnie i wiecie co? W przypadku tego mercedesa klient pouczył to dosłownie przy pierwszym "muśnięciu" gazu.

Nawet jeszcze nie zdążyliśmy opuścić parkingu, a już oznajmił, "oj panwie ja już czuję, że jest moc...".

I... rzeczywiście tak jest :).

Słów kilka o samym autku, bo mimo że często robimy samochody z gwiazdą na masce to taki fajny sportowy nie trafia się zbyt często.

Napęd 4x4 4Matic, dwusprzęgłowa skrzynia biegów, 306 KM w serii i nieco poniżej 5 sekund do 100 km/h. Świetnie prawda? :).

Układ jezdny jest bardzo dobry choć dla nas nieco za sztywny. Jednak my jesteśmy nastawieni na całkiem coś innego, czyli komfort. więc to subiektywna opinia.
Po prostu spędzamy dziennie po kilka godzin w samochodzie i oczekujemy od niego "komfortu".
Nie mamy odczuwać każdego ziarenka piasku na jakie najeżdżamy.

Oczywiście istnieje opcjonalne adaptacyjne zawieszenie z ustawieniem twardości, ale niestety nie było nam dane go przetestować. My testowaliśmy MOC :), a jej było, po modyfikacji w sam raz :).

Sztywny i "twardy" układ jezdny w tym AMG ma za to swoje plusy. Idealnie "wchodzi" w zakręty, niczym ciepły nóż w masło.

Całokształt robi świetne wrażenie, autko nie może się nie podobać. Linia zewnętrzna Shooting Brake, szczególnie w tej wersji kolorystycznej, luksusowe wnętrze, i co najważniejsze, mega, ale to mega szybkie to więcej niż można oczekiwać :).

Dziękujemy za miłe spotkanie i pozostajemy w kontakcie :).

#MobileCoders #bmwkodowanie #chiptuningMercedesAMG #chiptuning35AMG #amg #mercedes
Przeczytaj na