Skoda Superb III 2.0 TDI 190 KM na modyfikacji w MC :).

Moc
190 Km -> 225 KM
Moment obrotowy
400 Nm -> 460 Nm

Piotr jest naszym stałym klientem, ale nie tylko klientem, bo od dłuższego czasu dobrym kolegą, z którym chętnie spotykamy się nie tylko służbowo/firmowo, ale również prywatnie.
Łączy nas ta sama pasja, nie tylko motoryzacyjna, ale również sportowa, więc gdy jest okazja to dyskusji nie ma końca :).

Poprzedni samochód Piotra to BMW, które niestety trochę uprzykrzyło życie jemu i jego żonie Natalii, którą pozdrawiamy :).
Niestety drobne, ale bardzo irytujące problemy prawie w nowym aucie były na tyle męczące że zdecydowali się przeskoczyć do grupy VAGa, w tym przypadku Skody Superb z silnikiem 2.0 TDI 190 KM CR.
Jest to znany silnik z VW, Audi, Skody, wszystkie te modele mają go w swojej gamie, same jednostki spisują się bardzo dobrze.

Należy też wspomnieć, że sam silnik lubi CHIPTUNING. Parametry jakie uzyskujemy po modyfikacji są bardzo zadowalające. Spory wzrost momentu obrotowego sprawia, że samochód jeździ bardzo żwawo i chętniej niż na serii.

Skoda Superb to samochód doskonały jeśli chodzi o praktyczne walory i poprawność. Nie brakuje jej niczego czego można od niej oczekiwać.
W tym przypadku mamy do czynienia z wersją laurin&klement, która w standardzie ma już bardzo dużo.
Kiedyś słyszeliśmy, że to taki samochód o którym nie da się zapomnieć, mimo, że nie budzi w nas olbrzymiej ekscytacji. Jest to auto pozornie niepozorne. Sylwetka tego pojazdu sprawia, że gdy na nią patrzymy to niczego nie chcemy zmieniać. Dziwne uczucie, ale to naprawę ładny i solidny samochód, który raczej nie budzi kontrowersji.

W środku kipi wygodą i bogactwem wyposażenia. Na pewno wiele osób poczuje się w tym samochodzie jak w domu :).

Prezentowana Skoda Superb III została oparta już o platformę MQB, czyli tą samą co Passata B8 i pewnie dlatego jest samochodem tak bardzo poprawnym. To właśnie wspomniany VW, naszym zdanie, jest najładniejszym Passatem, jaki kiedykolwiek wyprodukował koncern z Wolfsburgu.
Automatycznie to samo tyczy się Skody, poprzednie Superb było bez wyrazu, szybko przestało się podobać. III jest już na rynku 6 lat i dalej wygląda pięknie i sprawia, że za autem chcemy się obejrzeć.

Wracając więc do punktu programu, odczytaliśmy dane z autka, następnie wysłaliśmy naszemu tunerowi po czym przy kawie i pysznym ciachu rozmawialiśmy prawie 2h :).

Po tym nadeszła pora na jazdę testową w której od pierwszego wciśnięcia gazu czuć było nowego ducha w Skodzie :).

Piotr bez chwili czekania od razu stwierdził, że auto zbiera się chętniej, nie trzeba mocno wciskać gazu, aby jechał :).
Tak, my to również możemy potwierdzić siedząc obok :). Dobrze wiemy jak te samochody jeżdżą na serii.

Po powrocie "zlogowaliśmy" pojazd sprawdzając również błędy. Wyłączyliśmy również system start-stop.

Wszystkie parametry w normie więc nie pozostało nam nic innego jak życzyć Piotrowi i Natalii radości z jazdy ich nową Skodą :).

Bardzo dziękujemy za kawę, ciacho i pogawędki oraz, po raz kolejny, za zaufanie :). Do zobaczenia na maratonach MTB :).

Pozdrawiamy.

#MobileCoders #skoda #kodowanie #chiptuning #skodasuperb
Przeczytaj na