BMW G30 530d vs 540d w zimowej aurze :).

Modyfikacje silnik i skrzynie biegów ZF 8HP w dwóch pięknych limuzynach z zacnymi silnikami ;).

CHIPTUNING silnika + skrzyni ZF 8HP:

BMW G30 530d
Moc
265 KM -> 310 KM
Moment obrotowy
620 Nm -> 720 Nm

BMW G30 540d
Moc
320 KM -> 400 KM
Moment obrotowy
680 Nm -> 800 Nm

Oraz szereg innych usług opisanych poniżej :).

Mirek i Wojtek zaprosili nas do siebie w celu "podkręcenie" swoich samochodów. Obaj są właścicielami serii 5 G30 wyposażone w jednostki 3.0d. Jednak auto Mirka ma 1 turbinę, a Wojtka 2 :).
Różnice?
530d po modyfikacji jeździ tak jak 540d w serii :). Patrząc na to ile tańsza jest 530d to wybór wręcz idealny :).

Jednak dokładnie to samo możemy powiedzieć o 540d porównując ją do M550d. Tutaj po modyfikacji otrzymujemy ciut szybsze auto niż wspomniany "czteroturbinowiec" z oznaczeniem 50d. Tak, wierzcie lub nie, ale ten samochód naprawdę staje się szybki i przyjemny w eksploatacji.

Zakresem prac poza mocą silnika było również:
- chiptuning skrzyni ZF 8HP (dla obu aut)
- kodowanie dodatkowych funkcji w obu autach, takich jak zapamiętanie ostatniej pozycji start-stop, cyfrowa temperatura opon w iDrive czy zegary Alpina oraz skalowanie do 330 km/h.
- aktywacja Carplay oraz VIM (video w trakcie jazdy)
- SLI aktywacja rozpoznawania znaków drogowych (to akurat tylko w 530d)
- aktualizacja danych nawigacyjnych do najnowszej wersji

Po zabiegach wzmacniających samochody zmieniły się na duży plus. Przyspieszają bardzo dynamicznie, skrzynia pracuje szybciej i płynniej, nie ma tendencji do utrzymywania zbyt niskich obrotów, gdy nie jest to konieczne. Genialnie reaguje na polecenia kierowcy.

W trasie auta również zyskują olbrzymi zastrzyk mocy do wykorzystania. Jazda powyżej 140 km/h i chęć błyskawicznego przyspieszenia nie jest już poprzedzona zastanawianiem się samochodu co ma zrobić, ani "ospałym" zapałem ;). Po wciśnięciu gazu po prostu jedziemy, a BMW chętnie przyspiesza, a wskazówka niechętnie zwalnia ;).

Oba samochody dają teraz swoim właścicielom o wiele więcej frajdy. Dodatkowo bezdotykowa obsługa iPhone'a za pomocą Carplay jest przyjemna i bezpieczna :).

Dodatkowo dzieci mogą sobie obejrzeć coś z pendrive'a lub z płyty podczas dłuższej podróży dzięki aktywacja Video w trakcie jazdy :).

Bardzo dziękujemy Wam za skorzystanie z naszych usług oraz za zaufanie :).

Pozdrawiamy serdecznie.

#MobileCoders #carplay #chiptuning #bmwg30 #bmw530d #bmw540d #bmwb7 #b57 #carplaybmw #chiptuningZF #bmw #bmwkodowanie
Przeczytaj na