BMW F15 30d xDrive na pakiet HIGH + CHIPTUNING silnika i CHIPTUNING skrzyni ZF 8HP oraz serwis olejowy z zastosowanie zestawu "Trzech Króli" :).

BMW X5 F15 30d
Zakres usług:
- CHIPTUNING
Moc
258 KM -> 310 KM
Moment obrotowy
560 Nm -> 650 Nm
- CHIPTUNING ZF 8HP
szybsze zmiany przełożeń, lepsza reakcja na gaz, płynniejsze zmiany
- aktualizacja sterowników całego pojazdu
- Kodowanie dodatkowych fu
- aktywacja Carplay

Marcin spotkał się z nami na samym końcu poprzedniego roku :). Swoje auto, bardzo zadbane zresztą, posiada od niedawana, jednak zdecydował się bardzo szybko na pełen pakietu usług dla swojej F15-ki :).

Poza samym wzmocnieniem samochodu zadbał też o niego pod kątem eksploatacyjnym i elektronicznym. Przez rozpoczęciem modyfikacji zaktualizowaliśmy jego pojazd do najnowszej dostępnej wersji oprogramowania :).

Jak ważny jest to proces pisaliśmy już wiele razy. Po wgraniu najnowszego oprogramowania eliminujemy wszystkie drobne, a czasem poważne, problemy/wady (tzw. bugi) w sofcie, które mają negatywny wpływ na aspekty eksploatacyjne samochody. Co ciekawe nie dotyczą one tylko samej elektroniki i jej działania, ale również przekładają się na stronę mechaniczną.
Po takiej aktualizacji bardzo często samochód zaczyna działać płynniej. delikatniej. żwawiej, pewnie. W skrócie lepiej. Systemy bezpieczeństwa, kontrola trakcji, systemy antykradzieżowe dostają update i działają efektywniej.

Na taką aktualizację zdecydował się Marcin... i bardzo słusznie.

Chcąc jak najdłużej i bezproblemowo cieszyć się bezawaryjnością naszego samochodu musimy pamiętać o trzech fundamentalnych rzeczach:
1. Wymiana oleju najpóźniej co 12-15k km
2. Spokojne rozgrzewanie samochodu przed dynamiczną jazdą
3. Wystudzenie samochodu po ostrej i dynamicznej jeździe co najmniej 30 sekund

Jeśli do tych trzech punktów dorzucimy jeszcze aktualizację oprogramowania oraz regularną diagnostykę to możemy spać spokojnie :).

W aucie Marcina oprócz aktualizacji wykonaliśmy kodowania oraz aktywację Carplay (który notabene nie chciał działać z jego iPhonem, więc finalnie usługę anulowaliśmy).

Poza wspomnianymi rarytasem i tym co produkuje najwięcej frajdy oraz miłych wrażeń jest usługa CHIPTUNINGu silnika połączona z modyfikacją skrzyni ZF 8HP :).

Po programie otrzymujemy 310 KM i 560 Nm :). To genialne parametry, które sprawiają, że samochód chętniej jedzie od samego dołu do samej góry :). Jeśli dołożymy do tego modyfikację skrzyni biegów to następuje piękne połączenie szybkości pracy przekładni z dynamiką silnika Sprawia to, że samochód słucha naszych poleceń niczym dobrze wytresowany pies swojego pana :).

I o to chodzi, chcemy, aby BMW dawało 110% radości z jazdy, a modyfikacja silnika i skrzyni taką radość właśnie zapewnia :).

Bardzo dziękujemy Marcinowi, że nas odwiedził i gratulujemy mu pięknego nabytku :). Życzymy bezawaryjnej eksploatacji i zapraszamy na następny serwis olejowy jak tylko przyjdzie na to pora :).

Pozdrawiamy.

#MobileCoders #bmwkodowanie #bmwf15 #bmwn57 #chiptuning #aktualizacjasterownikow #bmwx5 #kodowaniebmw #bmw
Przeczytaj na